Koncert “Muzyka Konstantego Gorskiego powraca do Tbilisi”
Featured Video Play Icon

Koncert z muzyką Konstantego Gorskiego, polskiego kompozytora i skrzypka-wirtuoza, który mieszkał i występował w Tbilisi w latach 80. XIX wieku. Koncert odbył się 26 czerwca 2018 r. o godz. 19.30 w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Tbilisi.

Koncert został zorganizowany przez Yoannę w ramach projektu, którego jest inicjatorką i koordynatorką:  ‘Odkrywamy gruzińskie losy polskiego kompozytora. Koncerty z muzyką Konstantego Gorskiego i konkurs tematyczny w ramach Obchodów Stulecia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej’.

W programie koncertu znalazły się utwory organowe, chóralne i wokalno-instrumentalne autorstwa Konstantego Gorskiego (premierowe wykonania w Gruzji).

W koncercie wystąpili artyści z Polski i Gruzji: Adam Tański (organy); Yoanna Ayers (mezzosopran); Lela Mczedlidze (skrzypce) i chór „Baroque’ pod dyr. Giorgiego Margwelaszwilego.

Koncert organizowany pod honorowym patronatem Ambasadora RP w Tbilisi, JE Mariusza Maszkiewicza.

Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.

Projekt współorganizują Stowarzyszenie Twórczy Aktywni Kreatywni TAK! z Krakowa oraz organizacje z Tbilisi: Związek Kulturalno-Oświatowy Polaków w Gruzji „Polonia”, Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Tbilisi i Polska Szkoła Sobotnia im. Św. Królowej Jadwigi.

2020 Yoanna Ayers © All rights reserved.
Polityka prywatności