New Music Incubator / 60. Festiwal “Warszawska Jesień”

Od września 2017 r. Yoanna współtworzyła międzynarodowy projekt New Music Incubator. 20 muzyków – wykonawców, kompozytorów i artystów dźwięku – pochodzących z 11 krajów europejskich zostało wybranych przez szwedzkiego kompozytora muzyki współczesnej i kuratora tego przedsięwzięcia, Martina Q Larssona.

Yoanna spotkała się z pozostałymi zaproszonymi artystami w domu pracy twórczej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w Konstancinie. Kilka kolejnych dni wypełnione było muzyczną współpracą, eksperymentami i tworzeniem nowych utworów muzycznych. Codziennie muzycy pracowali w nowych grupach i przygotowywali utwory, których premiera odbywała się wieczorem w ramach zamkniętych koncertów. W muzycznych kolaboracjach artyści stosowali różnorodne metody pracy, tj. improwizacja, kompozycja i sound art.

W ostatnim dniu tego twórczego czasu grupa wystąpiła z koncertem jako wydarzeniem towarzyszącym 60. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

New Music Incubator został zorganizowany we współpracy z Europejskim Związkiem Kompozytorów i Songwriterów (ECSA) i Festiwalem „Warszawska Jesień”; i był współfinansowany przez Nordycką Radę Ministrów, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Kreatywną Europę.

Z facebookowego pamiętnika Yoanny:

Od poniedziałku uczestniczę w projekcie New Music Incubator – wyjątkowym spotkaniu 20 myzyków, kompozytorów i twórców dźwięku z 11 krajów. Codziennie rano spotykamy się i na miejscu dowiadujemy, z kim będzie tworzyć muzykę tego dnia. Jutro rano spotkamy się jak zwykle i zdecydujemy co będziemy robić. A o 16 popołudniu będziecie mogli zobaczyć efekty naszej twórczej pracy na koncercie w ramach „Warszawskiej Jesieni”. Zapraszamy!

Zdjęcia: Marcin Szymański

2020 Yoanna Ayers © All rights reserved.
Polityka prywatności